Odpočiňte si a jeďte na wellness

Cítíte se unavení a bez energie? Jeďte na wellness pobyt. Pomocí wellness pobytů můžete vašemu unavenému tělu dopřát potřebný klid a odpočinek k tomu, aby načerpalo novou energii do žil. Pak už si stačí jen vybrat, kde svůj wellness pobyt strávíte a můžete vyrazit. Oblíbené wellness lokality v České republice jsou zejména v českých pohořích, v jižních Čechách, na jižní Moravě nebo poblíž známých kulturních památek. Rovněž záleží jen na vás, jak dlouhý wellness pobyt chcete mít. Můžete jet na jednodenní pobyt, celotýdenní pobyt nebo například na wellness víkend pro dva. Nenechte si ujít aktuální slevy na ubytování a vyrazte na wellness pobyt!

Co vás na wellness pobytu čeká?

Smyslem a základem správného wellness pobytu je to, abyste se po jeho absolvování cítili dobře po duševní, sociální i fyzické stránce. K tomu vám mají dopomoci nejrůznější procedury a kúry. Mezi ty nejoblíbenější můžeme zařadit saunování, masáže, bazén, vířivé vany, solné jeskyně a parní lázně. Kapitolou sama pro sebe jsou pak masáže. Ačkoliv najdeme na světě víc než 100 druhů masáží, všechny mají jeden společný cíl. Všechny masáže chtějí pomocí aplikování tlaku na svalstvo ulevit tělu, zmírnit bolest nebo vyléčit zranění. Některé druhy masáží se mezi sebou dokonce volně prolínají a jiné zase kombinují prvky z jiných cvičení. Například při thajské masáži jste nejenže masírování, ale zároveň vám masérka pomocí prvků z jógy i protahuje unavené svalstvo.

Wellness pobyt nemusí být jen v duchu odpočinku

Nedílnou součástí wellness pobytu by měl být i pohyb, zvláště pak pro lidi, kteří mají sedavé zaměstnání a na pohyb v důsledku nedostatku času zapomínají. Pohyb nám umožní aspoň na chvíli vypnout a zapomenout na naše každodenní starosti. Při sportování si dokonale vyčistíte hlavu a posilníte vaše svalstvo. Stále čím dál tím více populární wellness aktivitou je nordic walking. Při této chůzi s hůlkami ujdete daleko větší vzdálenost než normální chůzí, zapojíte svalstvo celého těla a projedete se krásnou přírodou. Mnoho lidí nordic walking zatracovalo, ale jakmile ho jednou vyzkoušelo, již na něj nedali dopustit. Pokud i vy cítíte, že vaše tělo není v optimální kondici a potřebuje relaxaci, podívejte se na stránky slevových portálů. Naleznete tam zajímavé slevy na wellness pobyty, které se zaměřují na ty nejlepší wellness lokality po celé naší republice.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.