Do Mikulova za zábavou a vínem

Česko nabízí nepochybně nespočet zajímavých míst, která rozhodně stojí za to navštívit. Proto, když se budete příště rozhodovat, kam na výlet či dovolenou, si nenechte ujít dovolenou v Mikulově se slevou. Jeho historie spadá až k 15. století, kdy se tamní obyvatelé snažili těžit stříbro. Dlouho chodili s křížkem po funuse, až se svého stříbra jednoho dne dočkali. Díky tomu je dnes z Mikulova oblíbená zimní i letní destinace hojně navštěvována turisty.

V zimě nabízí lyžařům 3 lyžařské areály a pro milovníky historie se každoročně pořádají prohlídky městem, zámeckým sklepením a židovské čtvrti. Nemusíte mít strach, že byste během této procházky promrzli, neboť každý z účastníků dostane hrnek svařeného vína.

Chcete-li nahlédnout hlouběji do historie, za zmínku stojí i pevnost z druhé světové války. Kromě strojovny, kuchyně, střílen a dalších místností, si můžete prohlédnout i zbraně, výstroj a výzbroj. Také můžete navštívit hornické muzeum. Jsou zde vystavovány původní exponáty (hornické pomůcky) a mnoho fotografií ze štol.

Vinobraní v Mikulově

Mikulov je znám také pro své vinařské oblasti. K vašemu štěstí jsou vedeny kolem vinohradů cyklostezky dlouhé 1200 km, takže se nemusíte bát o svůj řidičský průkaz, rozhodnete-li se zůstat a okoštovat deci či dvě. Vinic je zde hojnost. Obecně se říká, že naše nejlepší vína se přiváží z Pálavy. Vy si to můžete ověřit na vlastní kůži. Uplatněte slevu na vinařský pobyt v Mikulově a přijeďte vyzkoušet zdejší vína. Nachází se zde hodně penzionů a hotelů, s ubytováním tedy nebude problém. Stačí si najít slevu na vinařský pobyt a máte napůl vyhráno.

V období vinobraní se to turisty jen hemží. Druhý zářijový víkend město ožívá a připravuje pro diváka neskutečnou podívanou. Na každém rohu vyhrává hudba, dívky ve stejnokrojích vybízí k vyzkoušení letošní burčák a panuje všeobecné veselí. Díky NewGo.cz, které nabízí slevy na dovolenou v Mikulově, můžete být této slávy součástí.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.